banner18

banner17

Ekrem İmamoğlu’ndan ‘Atatürk Havalimanı’ çıkışı

Ekrem İmamoğlu’ndan ‘Atatürk Havalimanı’ çıkışı

TOPLU KONUT - İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. İmamoğlu, Atatürk Havalimanı'nın kapatılmasının doğru olmadığını ve mutlaka farklı bir çözüm üretilerek  bölgenin İstanbul'a "Havalimanı" olarak hizmet vermesi gerektiğini açıkladı.

İstanbul’un ulaşım sorunlarını, bu ülkenin kaynaklarını israf ederek çözemeyeceğini söyleyen İmamoğlu özetle şunları söyledi:

‘ATATÜRK HAVALİMANI TEKRAR ELE ALINMALI’

Elimizdeki değerleri en verimli şekilde kullanmanın yollarını bulmalıyız. Örneğin, Atatürk Havalimanının kapatılması konusunun mutlaka yeniden ele alınması gerektiğine inanıyorum. Atatürk Havalimanını da yeni bir tanımlama içerisinde, İstanbul’un diğer iki havalimanıyla entegre bir biçimde çalıştırabiliriz. Köklü bir tarihe sahip, değerli bir yatırım olan Atatürk Havalimanında halihazırda çok ciddi fiziki imkanlar ve ekipmanlar bulunmaktadır. Bunlar heba edilmemeli, milli servetimiz korunmalıdır. Üstelik Atatürk Havalimanı raylı ulaşım hattıyla entegre olması nedeniyle de önemli avantajlara sahiptir. Atatürk Havalimanından en verimli şekilde yararlanmanın yolunu hiçbir önyargıya kapılmadan bulmalıyız. Bu şehrin çocuklarına kadınlarına erkeklerine sesleniyorum. Artık hepimiz, kurallara uymadıkça bu büyük sorunu çözemeyeceğimizi anlamak zorundayız.İstanbul’un ulaşımını planlayıp yönetenler bilimin, demokrasinin, hukukun kurallarına istisnasız uymalıdırlar.

www.toplukonutemlak.com

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2019, 14:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER