TK EMLAK TV

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın, ülke genelinde toplam bin 659 arsayı "Açık Artırma" yöntemiyle satışa çıkardığı ilan edildi. İlana göre satışlar, 27 Şubat'ta başlayacak,  1 Mart 2024 tarihine kadar sürecek. 

Arsalar 24 ay vade ile satılacak

Ancak, peşin ödeme yapanlar için de yüzde 20 oranında indirim yapılacak. Satılacak arsaların 45’i İstanbul ve 75’i de Ankara’da bulunuyor. Ayrıca depremin vurduğu Maraş’ta 38, Antep’te 19 arsa satılacak. En fazla arazi ise 214 ayrı parsel ile Van’da satışa çıkarıldı. 

Satılacak arsaların bazıları imar planlarına bağ-bahçe alanı, turizm tesis alanı ve tarım alanı olarak işlendi. Mardin Artuklu’da satılacak bir arsanın ise imar planlarına park alanı olarak işlenmesi dikkat çekti. 

Samsun'da 314, Malatya'da 276

Bakanlık bir süre önce de Samsun’da 314 arsanın satışa çıkarıldığını açıkladı. Samsun'un 19 Mayıs, Alaçam, Atakum, Bafra, Havza ve Tekkeköy ilçelerinde bulunan arsaların satışı 23 Şubat günü yapılacak. 

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, depremin vurduğu Malatya’da ise 276 arsanın 26 Şubat’ta satılacağını açıklamıştı.

www.toplukonutemlak.com

Editör: Kenan Akçay