banner18

banner17

Uzmanlara göre konut almanın tam zamanı mı?

Uzmanlara göre konut almanın tam zamanı mı?

TOPLU KONUT - Garanti BBVA Mortgage Genel Müdürü Murat Atay,  Tarsus Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ruhi Koçak'ı ziyaretinde yaptığı konuşmada, inşaat sektöründe son dönemlerde önemli bir hareketlilik gözlendiğini söyledi.

Sektördeki hareketliliğin, reel piyasaya da doğrudan yansıdığını belirten Atay, "Yeni konut üretilmiyor. Geçen yıla göre yeni bina inşaatı yüzde 70 azaldı. Yatırımcı stoktakini tüketmeye çalışıyor. Konut fiyatları uygun, konut kredileri de uygun seviyelere geldi. Değerlendirmek için en uygun zaman." ifadesini kullandı.

Artan maliyetlere rağmen konut fiyatlarına zam yapılmadığına dikkati çeken Atay, şunları kaydetti:

"Faizlerdeki düşüşle birlikte konut zammı da gündeme gelecektir. O nedenle kendisi için uygun evi bulanların beklememesi gerektiğini düşünüyorum. Konut almanın tam zamanı. Ayrıca yeni projelere başlamak için de en uygun zaman. Kısa vadede stok dairelerin tüketilmesiyle yeni dairelere ihtiyaç duyulacak. Şimdi başlanması halinde ilerleyen dönemlerdeki talebi karşılamak için uygun bir pozisyon alınmış olacak. Dolayısıyla inşaat sektörünün kısa vadede tekrar yükselişe geçeceğini düşünüyoruz."

Koçak ise faiz oranlarında düşüş gözlendiğini anımsatarak, "Faizdeki düşüşün olumlu etkileri piyasalara yansımaya başladı. Ancak henüz istenilen seviyeye gelmedi. Bizler istiyoruz ki faiz oranı tek haneli rakamlara gelsin. Bunun için ekonomi piyasası koşulları oluşmaya da başladı." diye konuştu.

Garanti BBVA’dan Taksit Ödeyen Konut Kredisi

Konut kredisi faiz oranları son dönemlerde oldukça düştü. Devlet bankalarının öncülük ettiği bu indirim furyasına özel bankalardan da destek geliyor. Garanti BBVA taksit ödeyen konut kredisi kampanyası kapsamında belirlenen şartları karşılayan müşterilerinin taksitlerini ödeyeceğini açıkladı.

Garanti BBVA Mortgage tarafından hayata geçirilen ve 31 Ekim 2019 tarihine kadar geçerli olacak “Taksitler Garanti BBVA’dan” kampanyası ile birlikte, kullanılan kredinin vadesine bağlı olarak, müşterilerin son 2, 4 ya da 6 taksidini Garanti BBVA karşılıyor.

Kampanya Hangi Konut Kredisi İçin Geçerli?

Kampanya maksimum 750 bin TL’lik konut kredileri için geçerli olurken; 60-83 ay vadeli konut kredilerinde son iki taksit, 84-119 ay vadelide son dört taksit, 120-240 ay vadelide ise son altı taksit Garanti BBVA tarafından ödeniyor.

Kampanyanın Sektöre Yeni Bir Soluk Getireceği İnancındayız

Kampanyayla ilgili olarak görüş bildiren Garanti BBVA Mortgage Genel Müdürü Murat Atay, “Konut finansmanında yenilikçi ürünlerimizle her zaman müşterilerimiz için fark yaratmaya, onlara en uygun şartlarla kredi kullandırmaya gayret ediyoruz. Yeni konut almak isteyen ve kredisini bankamızdan kullanan müşterilerimiz için hayata geçirdiğimiz Taksitler Garanti BBVA’dan kampanyasının da bu anlamda sektöre yeni bir soluk getireceği inancındayız” dedi.

Konut sektöründe yaşanan hareketliliği de değerlendiren Atay, “Özellikle son iki ayda konut satışlarında yaşanan hareketlilik sevindirici bir grafik sergilerken, müşterilerimizin taksitlerini üstlendiğimiz yeni kampanyamızın da sektöre olumlu katkı sunarak konut almak isteyenleri memnun edeceğini düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.

Kampanyaya Nasıl Başvurulur?

“Taksitler Garanti BBVA’dan” kampanyası hakkında Garanti BBVA şubelerinden, 444 EVİM (444 3846) hattından ya da Garanti Mortgage internet adresinden detaylı bilgi alınıp, başvuruda bulunulabiliyor.

www.toplukonutemlak.com

Güncelleme Tarihi: 22 Eylül 2019, 15:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER