banner18

banner17

Cennette ev sahibi olmak için ne yapmalı?

Cennette ev sahibi olmak için ne yapmalı?

TOPLU KONUT - Açıklamayı Prof. Dr. Ali Erbaş, Kahramanmaraş'ta Pazarcık Yatılı Hafızlık Erkek Kuran Kursu'nun açılışında yaptı.

Prof. Dr. Ali Erbaş ilk defa "cennete kimlere ev verileceği"ni açıkladı.

Söylediği her şey "Fetva" niteliğinde.

Çünkü, Türkiye Diyanet İşleri Başkanlığı; 3 Mart 1924 tarihinde Şer'iye ve Evkaf Vekâleti'nin yerine kurulan, İslâm dininin inançları, ibadet ve ahlâk esasları ile ilgili işleri yürütmek, din konusunda toplumu aydınlatmak ve ibadet yerlerini yönetmekle görevli bir kurum.

Bu kurumun başında da Türkiye'nin en önemli ve tek "dini otoritesi" olarak Diyanet İşleri Başkanı olarak Prof. Dr. Ali Erbaş var.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın dediği aynen şu: 

"Kur'an kurslarında bir tuğlası olana, cennette bir ev verilecek."

Kuran kursları ile ilgili olarak da "Biz Kuran kurslarımızın bulunduğu yerlere şeytandan korunmuş bölgeler diyoruz. Bir yerde Allah zikredilirse oraya şeytan yaklaşamaz" dedi.

Prof. Dr. Ali Erbaş, ilginç konuşması sürdürdü:

Kur'an-ı Kerim'e uyduğumuz sürece bu topraklarda okunduğu, yaşandığı sürece inşallah biz bu toprakları şeytanın hilelerinden, fitneden, tefrikadan, kötülükten muhafaza edeceğiz. Bizim Kur'an kurslarımız, kötülüklerden insanları uzaklaştırmanın merkezleridir. Buralarda amacımız, Rabbini tanıyan, peygamberini tanıyan, ezanını bilen, bayrağına itaat eden, bütün değerlerine bağlı nesiller yetiştirmektir. Kötülük olmasın, iyilik yaygınlaşsın. Türkiye Diyanet Vakfının en önemli sloganı, 'Yeryüzünde iyilik egemen oluncaya kadar çalışmaya devam ediyoruz' sloganımızı biz her yerde gerçekleştirmeye çalışıyoruz.

www.toplukoutemlak.com

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER