banner18

banner17

Erdoğan: Vatandaş kentsel dönüşümde TOKİ ve KİPTAŞ ile çalışsın

Erdoğan: Vatandaş kentsel dönüşümde TOKİ ve KİPTAŞ ile çalışsın

TOPLU KONUT - Güney Kore ziyareti sırasında gazetecilere açıklamada bulunan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan imar barışı ve kentsel dönüşümde kat karşılığı anlaşmalar hakkında konuştu. Erdoğan şunları söyledi:

“İmar barışı bana göre çok önemli. 14 milyon kadar dava düşecek. Devlete yaklaşık 40 milyarlık bir getirisi olacak. Daha da önemli olan boyut, vatandaşın ‘Benim akıbetim ne olacak, imar barışı ile birlikte ben evimi konutumu rahatlıkla yapabilecek miyim’ sorunu çözülmüş olacak.

İstanbul’da konuşma yaptım, dedim ki, ‘Konutlarınızı artık dikey yapamayacaksınız, gerek Kiptaş ile yapın, gerekirse TOKİ ile yapın ama yatay mimari ile yapın.’ Halkımızın yatay mimari ile güzel eserler ortaya koymasını istiyoruz. Konu ile ilgili hukuki bazı sorunlar var. Büyükşehir belediyeleri, ilçe belediyeleri, vatandaşların seçecekleri avukatlar bir araya gelsin; böylece imar barışını gerçekleştirelim istiyoruz. Vatandaşlarımızın kentsel dönüşümde işlerini müteahhitlere kaptırmak yerine, dönüşümü Kiptaş veya TOKİ ile gerçekleştirmeleri, daha sağlıklı ve süratli olacaktır.”

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2018, 21:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER