banner18

banner17

Sign of the City Awards 2018 sahiplerini buldu

Sign of the City Awards 2018 sahiplerini buldu

TOPLU KONUT - Şehirlere yaşam değeri katan, geliştiren, değiştiren projelerin ödüllendirildiği Sign of the City Awards 2018 görkemli bir törenle gerçekleştirildi.

Hürriyet’in öncülüğünde 5 yıl önce gayrimenkul ve inşaat sektörünü teşvik etmek üzere yola çıkan ve bu süre içerisinde Türkiye’nin en prestijli gayrimenkul platformu olarak kabul edilen; Sign of the City Awards töreni önceki akşam Hilton İstanbul Bomonti’de gerçekleşti.

Geceye; Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Murat Kurum, AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Sayın Çiğdem Karaaslan, Demirören Medya İcra Kurulu Başkanı Mehmet Soysal, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, LineaDecor Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Ecemiş, GYODER Başkanı Feyzullah Yetgin, Emlak Konut Genel Müdürü Hakan Gedikli, Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, Teknik Yapı İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, JLL Ülke Başkanı Avi Alkaş, Schindler Genel Müdürü Zafer Kabadayı, Tahincioğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu, YDA İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan, Ytong Yönetim Kurulu Başkanı Fethi Hinginar, Kütahya Porselen ve NG Sapanca Otelleri’nin Yönetim Kurulu Üyesi Erkan Güral, DKY İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dumankaya, Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, İnvest İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Uçar, Seba İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Engin Keçeli, Demirören Medya Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Emrah Kurtoğlu, Demirören Medya Gazete Reklam Satış Grup Başkanı Sayın Gürcan Korkmaz, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Vahap Munyar, Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mete Belovacıklı, Demirören Haber Ajansı Genel Müdürü Salih Zeki Sarıdanişmet, Hürriyet Daily News Genel Yayın Yönetmeni Gökçe Aytulu, Hürriyet Gazetesi Ege Bölge Temsilcisi Deniz Sipahi, Hürriyet yazarlarından Sedat Ergin, Yalçın Bayer gibi bürokrasi, iş ve basın dünyasının önde gelen isimleri katıldı.
Yüksek Mimar ve Kent Tasarımcısı Prof. Dr. Sayın Güzin Konuk, World Architecture Community Kurucu Başkanı Prof. Dr. Sayın Suha Özkan eş başkanlığında toplanan 18 kişilik jüri; toplamda 5 ana kategoride 25 başlıkta 61 kurum ve kuruluştan gelen 120 başvuruyu inceledi. Gecede 38 proje “Sign Of The City” ödülünün sahibi oldu.

‘Türkiye için Kazanç Vakti’ Sektöre Hareket Kattı

Ödül törenine katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Türkiye’de gayrimenkul sektörünün dünya çapında marka olması için yola çıkmış ve gelenekselleşmiş ve bu yıl 5.’si düzenlenen SotCA’nın hayırlı olmasını temenni ediyorum. Bu projeyi düzenleyen başta Demirören Medya grubu olmak üzere tüm jüri üyelerimize, firmalarımıza, mimarlarımıza, markalarımıza, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Yarışmada dereceye girenleri tebrik ediyorum.” diye başladığı konuşmasında bakanlığın yaptığı çalışmalardan bahsetti.

Bakan Kurum, “Yeni hükümet sisteminin ilk Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak göreve geldiğimizde toplantılar yaptık. Sektörün sorunlarını, problemlerini masaya yatırdık. Bize düşen hızlı bir şekilde çalışmalar yapmaktı. İlk çalışmamız ‘Türkiye için Kazanç Vakti’ sloganı ile yola çıktığımız ve 1 ay gibi kısa bir sürede güzel bir satış yaptığımız bir kampanya gerçekleştirmek oldu. Bu kampanya ile birlikte yüzde 0,98 vade farkıyla 120 ay taksitlendirme yaptık, güzel bir satış gerçekleşti. Sektörümüzü ve sektörümüzü etkileyen diğer sektörlere ciddi bir hareket sağladı…” dedi.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nda AK Parti iktidarı ile 2003 yılından bu yana 840 bin konut üretildiğini anlatan Bakan, “Vatandaşlarımıza da TEFE TÜFE artışı ile satış yaptık. Bu artışların da yüzde 8, 10 ve 12’yi geçmeyecek şekilde düzenlemesini yaptık…” şeklinde konuştu.

“Millet bahçeleri kişi başına düşen yeşil alan miktarını yüzde 10 arttıracak”

100 günlük eylem planlarına Çevre ve Şehircilik Bakanlığı olarak 39 eylemle katıldıklarını anlatan Bakan Kurum, “Bu planların içinde tüm sektörleri ilgilendiren hem şehircilik hem çevre anlamında birçok eylemimiz var. Katı atık tesisleri, atık su arıtma tesisleri, içme suyu altyapısı, kanalizasyon altyapısı ve millet bahçeleri… 18 ilde 33 adet millet bahçesi yapıyoruz. 2 ve 3. 100 günlerde de her ilimizde en az 1 tane olacak şekilde millet bahçesi yapacağız. Bu bahçeler sadece İstanbul’da kişi başına düşen yeşil alan miktarı yüzde 10 arttırıyor. Bahçelerin içerisinde vatandaşımızın her türlü ihtiyacını giderecek alanlar inşa edilecek. Bu alanların büyük bir kısmı şehrin içinde en iyi lokasyonlardaki araziler…” dedi.
İmar barışı projesinden de bahseden Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Murat Kurum, “İmar barışı 31 Aralık 2017 öncesinde yapılmış yapıları içeriyor. Bugünlerde yapılan kaçak yapıları ilgilendirmiyor. Bu yapıların olmasına veya şehirlerin siluetini bozmasına müsaade etmeyeceğiz. 8,5 milyonun üzerinde bir talep geldi. Bu talep karşısında biz de duyarsız kalmadık ve tarihi 31 Aralık 2018’a kadar uzattık…” diye konuştu.

Kentsel dönüşüm konusuna değinen ve 580 bin konutun dönüşümünün gerçekleştirildiğini söyleyen Kurum sözlerine şöyle devam etti: “Ülkemizdeki yerleşim alanlarının yüzde 66’sı deprem bölgesi, nüfusun yüzde 71’i 1. ve 2. bu bölgelerde yaşıyor. Kentsel dönüşüm en önemli gündem maddemiz. Kentsel dönüşümde de yüksek binalar değil şehrin siluetine uygun yatay binalar yapma kararı aldık. Yüzde 10-15 oranında imar artışına müsaade edeceğiz. Arz talep dengesi çerçevesinde kentsel dönüşümün yürütülmesi bizim için önem arz ediyor…”

Yabancıya mülk edinme düzenlemesi konusunda da bilgi veren Bakan Kurum, “Buna ilişkin 1 milyon dolar olan sınırı 250 bin dolara çektik. Yurt dışında yaşayan vatandaşların alabilmesi adına da düzenlemeler yapıyoruz. Bu yıl geçen seneye kıyasla yüzde 151 artışla 5 bin 615 satış gerçekleşti. Bizim bu yasadan beklentimiz yıllık 12 milyar dolar seviyelerine gelmesidir. Bu ülke bunu hak ediyor.

Demirören Medya’nın girişimleriyle Şubat 2019’da Almanya’nın Essen kentinde gerçekleştirilecek Evim Türkiye gibi yurtdışında ülkemizi tanıtan fuarlar, organizasyonlar yapmamız önem arz ediyor. Bu sadece sektörümüzü değil ülkemizdeki tüm sektörleri ilgilendiriyor. Oradaki tanıtımda sıcak satış olmasa da bu tanıtımlar bize ve sektörümüze olumlu bir şekilde yansır. Tüm sektör temsilcilerini Evim Türkiye fuarına katılıma davet ediyorum…” dedi.

AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sayın Çiğdem Karaaslan ise davetlilere hitap etti ve SotCA’nın 5. Yılında artık gelenekselleşmiş ve kurumsallaşmış bir başarıya imza attığını belirtti. Karaaslan, “Türkiye’de yaptığımız projelerin hepsinin bir anlamı ve mesajı var. Dünyada ses getiren projeler yapıyoruz. Bugün burada 120 projenin başvurusunun olması gurur verici. Artık bina üretmekten çok yaşam alanları tasarlıyoruz. Geceye emek ve katkı sağlayan, geleceğe umudumuzu besleyen herkese teşekkür ediyorum…” şeklinde konuştu.

Sign of the City’nin Önemi Büyük

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Demirören Medya İcra Kurulu Başkanı Sayın Mehmet Soysal, Türkiye’nin son yıllarda alt yapı yatırımları ve inşaat projeleriyle önemli yol kat ettiğini söyleyerek, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde inşaat sektörü 2017 yılında öncelikli desteklenen sektör seçilmişti. Bu sayede 2018 yılında da inşaat sektörü iktisadi faaliyetler ve iç piyasa ekonomisinin canlandırılmasında lokomotif görevi görmeye devam etti. Bugün inşaat sektöründe faaliyet gösteren pek çok kuruluş, sadece Türkiye’de değil, yurt dışında da büyük ölçekli ve iftiharla anılan projelere imza atıyor. Büyükşehirlerimizde sürmekte olan kentsel dönüşüm faaliyetleri ise vatandaşlarımızın daha nitelikli yapılara kavuşmasına, standartları daha yüksek bir yaşam sürmesine olanak tanıyor. Bu noktada Sign of The City ve benzeri girişimlerin önemi çok büyük…” şeklinde konuştu.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın katkılarıyla ve İstexpo iş birliği ile 8-9 ve 10 Şubat tarihlerinde Almanya’nın Essen şehrinde düzenlenecek ‘EVİM TÜRKİYE’ fuarından da bahseden Soysal, “Bildiğiniz gibi Avrupa’da yaşayan yaklaşık 4 milyon vatandaşımız var. Her yaz Türkiye’ye geldiklerinde, konut yatırımlarında hatırı sayılır bir hareketlilik yarattığını gözlemlediğimiz bu vatandaşlarımıza özel bir fuar projesini hayata geçireceğiz. İnanıyorum ki, ‘Evim Türkiye’, sadece inşaat sektörünü değil, bağlı 200 sektörü de harekete geçirecek bir organizasyon olacak…” dedi.

SotCA Jüri Eş Başkanı Yüksek Mimar ve Kent Tasarımcısı Prof. Dr. Sayın Güzin Konuk “21. yüzyıl bilgi teknolojileri yüzyılı. Kentler artık yeni yaşam biçimlerini etkiliyor. Kentlerin oluşumunda 3 hedefin üzerinde durulması gerekiyor: farkındalık, bakış açısında derinlik ve iş birlikleri platformu. Bu akşam bu 3 hedefin de SotCA bünyesinde gerçekleşmesi gurur verici…” diye konuştu.

SotCA Jüri Eş Başkanı World Architecture Community Kurucu Başkanı Prof. Dr. Sayın Suha Özkan ise projelerin bağımsız bir jüri tarafından oy birliği ile seçildiğini belirtti ve “Tüm jüri üyeleri çağdaş teknolojiyi kullanarak şeffaf bir eleme gerçekleştirdi. Ödül alanları kutluyor ve yapı tarihine damga vuran SotCA’yı alkışlıyorum.” dedi.

LineaDecor Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ercan Ecemiş, “Söylenecek çok şey var çünkü inşaat sektörü derin ve geniş bir sektör. Sektörden kazancımızı müşterilerimizle paylaşmayı bir gelenek haline getirdik. Bu akşam sizlerle buluşmaktan mutluluk duyuyoruz…” diye konuştu.

SotCA Her Geçen Yıl Sınırlarını Genişleterek Yoluna Devam Ediyor

Her yıl gelişen ve daha geniş kitlelere ulaşan SotCA’ya bu yıl Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Belgrad gibi lokasyonlardan da başvuru yapıldı. Bölgelerden gelen başvurular, finalist olmak ve SotCA ödülünü almak için büyük bir yarışın temsilcileri oldu.

İnşaat ve gayrimenkul sektörü için adeta bir laboratuvara dönüşen, sektörü geliştiren dünya metropolleri içinde adından söz ettiren İstanbul, gecede özel bir ödül aldı. Sign of the City Awards 5. Yıl Özel Ödülü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne verildi. Ödülü İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’a Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum takdim etti.

Aynı kategoride birden çok projenin ödül aldığı anlar, törene renk kattı.

En İyi Sosyo Kültürel Yapı – Devam Eden Projeler’de Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Konser Salonu Jüri Özel Ödülü’nün sahibi oldu. Aynı kategoride Kartal Dragos Kahramanlar Camii ve Merkezefendi Belediyesi Merkez Kütüphanesi de Jüri Teşvik Ödülü’ne layık görüldü.

Doğal ve kültürel mirası yaşatmaya, geliştirmeye yönelik koruma ve uygulama projeleri ‘Kültürel Mirası Koruma ve Yaşatma Projesi’ başlığında ödüllendirildi. Başvuruda bulunan 5 proje bu başlıkta ödüle layık görüldü. Kamu kurumlarının yoğunlukta olduğu kazanan projeler; Altındağ’da hayata geçirilen ‘Tarihi Kent Merkezinde Bir Mahalle Yeniden Doğuyor’ adlı proje, Eyüp Sultan Tarihi Merkez Üçgen Ada Kentsel Tasarım ve Sokak Sağlıklaştırma Projesi, İzmir Tarih Projesi, Kadir Has Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu Cibali ve Narmanlı Han oldu.

Yarışmanın ilgi gören ve jüri tarafından desteklenen bir diğer kategorisi ise Sosyal Sorumluluk’tu. Folkart Yapı tarafından geliştirilen Sanata Değer Projesi, Tahincioğlu Gayrimenkul’un hayata geçirdiği İçerde Çocuk Var Projesi, Nef Gayrimenkul’un sosyal sorumluluk projesi Nef Karaçay, Nilüfer Belediyesi’nin ‘Oyun Engel Tanımaz’ ve Konya Selçuklu Belediyesi’nin ‘Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Merkezi’ projeleri bu kategorinin kazananları oldu.

Prof. Dr. Metin Sözen’e, sektöre yaptığı katkılar nedeniyle Jüri Onur Ödülü verildi.
Stratejik ortaklığını EY Türkiye’nin yaptığı Sign of the City Awards ödül töreni; Hürriyet’in öncülüğünde, Lineadecor proje ortaklığında, Schindler Asansör’ün platin sponsorluğunda ve Emlak Konut’un katkılarıyla gerçekleşti.

SotCA 2018 Kazananlar

•  En iyi Konut Projeleri Kategorisi
En İyi Konut-Devam Eden Projeler
Modda Suites, Ontan Mühendislik Mimarlık- Mimari Tasarım: Mennan Elmacı
Ödül Veren: Schindler Genel Müdürü Sayın Zafer Kabadayı

En İyi Çok Katlı Konut-Tamamlanmış Projeler
Kumru Ankara, Kuzu Toplu Konut İnşaat- Mimari Tasarım: A Tasarım Mimarlık
Ödül Veren: LineaDecor Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ercan Ecemiş

En İyi Çok Katlı Konut-Devam Eden Projeler
Akzirve Hayat, Akzirve Turizm İnşaat Gayrimenkul Yatırım – Mimari Tasarım: Tabanlıoğlu Mimarlık
Ödül Veren: LineaDecor Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ercan Ecemiş

En İyi Rezidans-Devam Eden Projeler
Prym Luxury Residence Tokat, Prym Gayrimenkul Yatırım – Mimari Tasarım: HD Tasarım Mimarlık – Hakan Dol
Ödül Veren: Schindler Genel Müdürü Sayın Zafer Kabadayı

•  En İyi Ticari Projeler Kategorisi

En İyi Endüstriyel / Lojistik Yapı-Tamamlanmış Projeler
Aster Tekstil / Tokat / Erbaa, Aster Tekstil – Mimari Tasarım: Idee Decor- Karay İnşaat Mimarlık
Ödül Veren: Demirören Medya Gazete Reklam Satış Grup Başkanı Sayın Gürcan Korkmaz

En İyi Endüstriyel / Lojistik Yapı-Devam Eden Projeler
NG Kütahya Seramik 15 Temmuz Şehitler Fabrikası, NG Kütahya Seramik Porselen Turizm A.Ş.
Ödül Veren: Demirören Medya Gazete Reklam Satış Grup Başkanı Sayın Gürcan Korkmaz

En İyi Karma Kullanımlı Proje-Devam Eden Projeler
Cubes Ankara, Ndl Gayrimenkul – Mimari Tasarım: Lejant Mimarlık
Ödül Veren: Demirören Medya Gazete Reklam Satış Grup Başkanı Sayın Gürcan Korkmaz

•  En İyi Hizmet Yapıları Kategorisi
En İyi Sağlık Binası-Tamamlanmış Projeler
Memorial Bahçelievler Hastanesi, İstanbul Memorial Sağlık Yatırımları – Mimari Tasarım: Memorial Proje Yönetimi
Ödül Veren: Sayın Güzin Konuk

En İyi Eğitim Binası / Kampüsü – Tamamlanmış Projeler
Terakki Vakfı Okulları Tuzla/ Tepeören Kampüsü, Terakki Vakfı Okulları – Mimari Tasarım: Yavuz Selim Sepin/Sepin Mimarlık
Ödül Veren: Sayın Güzin Konuk

En İyi Eğitim Binası / Kampüsü – Devam Eden Projeler
Süleyman Demirel Üniversitesi Sosyal Yaşam Merkezi, Yda Group – Mimari Tasarım: Osman Sualp Güreşçioğlu
Ödül Veren: Sayın Güzin Konuk

En İyi Sosyo – Kültürel Yapı – Tamamlanmış Projeler
Selçuklu Kongre Merkezi, Konya Selçuklu Belediyesi – Mimari Tasarım: Tabanlıoğlu Mimarlık
Ödül Veren: Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Murat Kurum

En İyi Sosyo – Kültürel Yapı – Devam Eden Projeler
Jüri Özel Ödülü: Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Konser Salonu, Yapı İşleri Genel Müdürlüğü / Çağdan Mühendislik – Mimari Tasarım: Semra Uygur – Özcan Uygur / Uygur Mimarlık
Ödül Veren: Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Murat Kurum
Jüri Teşvik Ödülü: Kartal Dragos Kahramanlar Camii, Sadık Kahraman – Apak Mimarlık
Ödül Veren: Sayın Suha Özkan
Jüri Teşvik Ödülü: Merkezefendi Belediyesi Merkez Kütüphanesi, Merkezefendi Belediyesi – TAFF Mimarlık Mühendislik
Ödül Veren: Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Murat Kurum

En İyi Ulaştırma ve Altyapı Hizmetleri – Devam Eden Projeler
İzmir Sürdürülebilir Ulaşım Projesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi – Mimari Tasarım: İzmir Büyükşehir Belediyesi
Ödül Veren: Sayın Suha Özkan

•  Kent ve Mimarlık Kategorisi
En İyi Mimari Tasarım (Kamu) – Tamamlanmış
Konya Tropikal Kelebek Bahçesi, Konya Selçuklu Belediyesi – Mimari Tasarım: ARUP Mühendislik ve Müşavirlik (Primary Consultant – Butterfly House Consultancy (HK)
Ödül Veren: Emlak Konut Genel Müdürü Sayın Hakan Gedikli

En İyi Mimari Tasarım (Kamu) – Devam Eden Projeler
Bursa Ulus Kültür Merkezi, Bursa Yıldırım Belediyesi Kentsel Tasarım Müdürlüğü – Mimari Tasarım: Mental Design Works – Salih Çıkman
Ödül Veren: AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Başkan Yardımcısı, Samsun Milletvekili Sayın Çiğdem Karaaslan

En İyi Mimari Tasarım ( Özel Sektör ) – Devam Eden Projeler
Evora İzmir, Teknik Yapı-Halk GYO Adi Ortaklığı – Mimari Tasarım: Teknik Yapı Proje
Ödül Veren: Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Murat Kurum

Genç Mimar Teşvik-Devam Eden Projeler
Eğirdir Çarşı Projesi, Eğirdir Belediyesi – Mimari Tasarım: Ali Sinan/ ASMA
Ödül Veren: Demirören Medya Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Sayın Emrah Kurtoğlu

En İyi Kentsel Tasarım – Devam Eden Projeler
Bolu/ Mudurnu Mahalle Projesi, Yapı İşleri Genel Müdürlüğü – Mimari Tasarım: Alper Aksoy Mimarlık
Ödül Veren: Demirören Medya Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Sayın Emrah Kurtoğlu

En İyi Kentsel Tasarım – Tamamlanmış Projeler
İzmit Kültür Tepesi Kentsel Tasarım Projesi, İzmit Belediyesi – Mimari Tasarım: META Peyzaj Planlama
Ödül Veren: AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Başkan Yardımcısı, Samsun Milletvekili Sayın Çiğdem Karaaslan

Kültürel ve Doğal Mirası Koruma ve Yaşatma
Altındağ- Tarihi Kent Merkezinde Bir Mahalle Yeniden Doğuyor, Altındağ Belediyesi – Mimari Tasarım: Km Mimarlık
Ödül Veren: Demirören Medya İcra Kurulu Başkanı Sayın Mehmet Soysal

Eyüp Sultan Tarihi Merkez Üçgen Ada Kentsel Tasarım ve Sokak Sağlıklaştırma Projesi, Eyüpsultan Belediyesi – Mimari Tasarım: Eyüpsultan Belediyesi Strateji Geliştirme Müdürlüğü ESTAM Birimi
Ödül Veren: Demirören Medya İcra Kurulu Başkanı Sayın Mehmet Soysal

İzmir Tarih Projesi, İzmir Büyükşehir Belediyesi
Ödül Veren: Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sayın Vahap Munyar

Kadir Has Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu Cibali, Kadir Has Üniversitesi – Mimari Tasarım: Tures Planlama Restorasyon – Mehmet Alper
Ödül Veren: Demirören Medya İcra Kurulu Başkanı Sayın Mehmet Soysal

Narmanlı Han, Erkul Kozmetik Sanayi Ve Ticaret &Eteksan Tekstil – Mimari Tasarım: Dr. M. Sinan Genim
Ödül Veren: Demirören Medya İcra Kurulu Başkanı Sayın Mehmet Soysal

En Yeşil Bina – Tamamlanmış Projeler
Sincan/ Etimesgut Tapu ve Kadastro Hizmet Binası, Yapı İşleri Genel Müdürlüğü – Hasançebi Mühendislik – Mimari Tasarım: Ekodenge
Ödül Veren: Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sayın Vahap Munyar

En Yeşil Bina – Devam Eden Projeler
Kıbrıs Town Houses, Kıbrıs Developments – Mimari Tasarım: Harper Özbirim-Hafise Kasap-Ebru Olgun Çağıner
Ödül Veren: Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sayın Vahap Munyar

Jüri Teşvik Ödülü
Summer Wind, Ülkü Doğan – Mimari Tasarım: Ali Kerestecioğlu – Doç. Dr. Funda Kerestecioğlu
Ödül Veren: Demirören Medya Gazete Reklam Satış Grup Başkanı Sayın Gürcan Korkmaz

  Diğer Kategoriler
En İyi Pazarlama Kampanyası – Devam Eden Projeler
Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi Sponsorluğu, Tahincioğlu Gayrimenkul
Ödül Veren: EY Türkiye Gayrimenkul Sektör Lideri Şirket Ortağı Avukat Mehmet Küçükkaya

En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi
Folkart Sanata Değer Folkart Yapı
İçerde Çocuk Var, Tahincioğlu Gayrimenkul
Nef Karaçay, Nef Gayrimenkul
Oyun Engel Tanımaz, Nilüfer Belediyesi
Selçuklu Otizmli Bireyler Eğitim Merkezi, Konya Selçuklu Belediyesi
Ödülleri Veren: İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mevlüt Uysal

En İyi Gayrimenkul Tesis Yönetimi – Tamamlanmış Projeler
Nidapark Seyrantepe, Tahincioğlu Gayrimenkul – Mimari Tasarım: Viva Mimarlık
Ödül Veren: EY Türkiye Gayrimenkul Sektör Lideri Şirket Ortağı Avukat Mehmet Küçükkaya

Sign of the City Jüri Onur Ödülü
Prof. Dr. Metin Sözen, Çekül Vakfı Başkanı
Ödül Veren: Prof. Dr. Sayın Güzin Konuk, Prof. Dr. Sayın Suha Özkan,

Sign of the City Awards 5. Yıl Özel Ödülü
İstanbul Büyükşehir Belediyesi
Ödül Veren: Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Murat Kurum

SotCA 2018 Jüri Listesi
Prof. Dr. Güzin Konuk – SotCA Jüri Eş Başkanı Yüksek Mimar ve Kent Tasarımcısı
Prof. Dr. Suha Özkan – SotCA Jüri Eş Başkanı World Architecture Community Kurucu Başkanı
Ali Faruk Göksu -Kentsel Strateji Kurucu Ortağı
Ali Pamir – Pamir & Soyuer Real Estate Yönetim Kurulu Başkanı
Altan Elmas – KONUTDER Başkanı
Avi Alkaş – JLL Ülke Başkanı
Aytek İtez – Türk Serbest Mimarlar Derneği Başkanı
Ayşe Hasol Erktin – Mimar, MDS
Ercan Ecemiş – LineaDecor Yönetim Kurulu Başkanı
Ferdi Erdoğan – Türkiye İMSAD Başkanı
Füsun Yılmaz Phillipson – GYODER Yönetim Kurulu Üyesi
Haluk Sur – FORUM İstanbul 2023 Düşünce Platformu İcra Kurulu Başkanı
Hüseyin Arslan – Türkiye Müteahhitler Birliği Başkan Vekili
Doç. Dr. Lale Özgenel -ODTÜ Mimarlık Bölümü Öğretim Görevlisi
Makbule Yönel Maya – TSKB Gayrimenkul Değerleme A.Ş. Genel Müdürü
Nazmi Durbakayım – İNDER Başkanı
Neşecan Çekici – GYODER Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı
Zafer Baysal – ULI Türkiye Başkanı

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2018, 15:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER