banner18

banner17

Dünya İnşaatında Türk Şirketleri Söz Sahibi

Dünya İnşaatında Türk Şirketleri Söz Sahibi

TOPLU KONUT - Çeşitli dönemlerde sıkıntılar söz konusu olsa da Türk inşaat sektörünün dünya çapında kaliteye sahip olduğu verilerle de sabit. Başta Orta Doğu ve Orta Asya ülkeleri olmak üzere çeşitli Avrupa ülkelerinde de Türk inşaat firmalarının yaptıkları projeler devam ediyor. Özellikle 1984 yılında faaliyete başlayan TOKİ ile gelişme kaydeden inşaat sektörü, günümüzde çeşitli maddi destekleri de bulunuyor. Müteahhitlik pazarının gelişmesi ve konut desteklerinin hızlı bir şekilde yerine getirilmesi de marka olma yolunda emin adımlar atılmasını beraberinde getiriyor.

Kentlerde Dönüşüm Planı

20 yıllık süreçte ise 6,7 milyon konutun yıkılarak tekrar yapılması da inşaat sektörünün lokomotif olmaya devam edeceğini ortaya koyuyor. Dünya standartlarında firmalara sahip olduğumuzun altını çizen Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum da konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. 81 il özelinde önemli bir çalışma başlattıklarını vurgulayan Kurum, şehirlerin hızlı bir şekilde güvenli olabilmesi için dönüşümlerin tamamlanacağını belirtti. Bununla ilgili stratejik eylem planı olduğunu da dile getirdi. Daha planlı bir kent hayatı için mutlaka mekânsal planlar özelinde çalışmalar kaydedeceklerini sözlerine ekledi.

Yabancıların Gözü Türkiye’de

Şehir bazında yatırımlar artarken TÜİK verileri de yabancılara satılan gayrimenkullere olan talebi gözler önüne serdi. Buna gör geçen yıla oranla %71,3 seviyesinde bir artış bulunuyor. 2019 yılının mart ayında toplamda 3.169 konut yabancılara satıldı. Geçen yıl ilk üç aylık dilimde 5.298 konut satışı yapılırken bu yılın aynı döneminde ise sayı 10 bine dayandı.

www.toplukonutemlak.com

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2019, 11:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER