banner18

banner17

Esenyurt’ta 20 bini aşkın konutzede var

Esenyurt’ta 20 bini aşkın konutzede var

TOPLU KONUT - CHP İstanbul Milletvekili Özgür Karabat, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde İstanbul Esenyurt’taki konutzedeler ile ilgili basın toplantısı düzenledi.

Esenyurt ilçesinde 18 inşaat firmasının 20 bini aşkın vatandaşı mağdur ettiğini öne süren Karabat,

“Bir zamanlar Jet Fadıllar vardı, şimdi ne yazık ki jet dolandırıcılar var. Yetkililer konuya ilgisiz kalıyor. Bu firmalardan konut alan gazilerin ve şehit yakınları da mağdur. İstanbul ne yazık ki fast food beslenme zincirine mahkum olmuşken, onu takiben bir de ‘fast konut’ zincirine mahkum olmuş durumda. Bu anlayışın bir an önce mahkum edilmesi gerekir” dedi.

Açılan davalar sonucu sorumluların ceza almasının, mağdurların sorunlarını çözmeyeceğini savunan Karabat, Esenyurt Belediyesinin, mağdur vatandaşların inşaatlarında hangi seviyeye geldiğini tespit ederek, sahiplerine iskan hakkı vermesi gerektiğini belirtti

Karabat şöyle konuştu:

“Mağdurların bedel ödemeden yapı kayıt belgesine sahip olması sağlanmalıdır. Tapuya yazılı bilgi geçilerek buradaki hakların suistimal edilmemesi için üçüncü kişilere devredilmesinin önüne geçilmelidir. En temel çözümlerden biri, TOKİ bir an önce Esenyurt Belediyesinin yerine taraf olmalıdır. Vatandaşın mağduriyeti giderilmelidir. 20 bini aşkın insanın mağduriyetini görmezlikten gelemeyiz.”

www.toplukonutemlak.com

Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 16:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER