banner18

banner17

Gayrimenkul sektöründe dev buluşma!

Gayrimenkul sektöründe dev buluşma!

TOPLU KONUT - Geçtiğimiz yıl Türk gayrimenkul sektörü tüm bileşenleri ile yenilik, farklılık, sürdürülebilir bir gelecek ve ortak yarar adına RE360’ta bir araya geldi. Alkaş Yönetim Kurulu Başkanı Avi Alkaş ile Alkaş Genel Müdürü Yonca Aközer ev sahipliğinde bu yıl ikinci kez gerçekleştirilecek olan “Gayrimenkulün Büyük Buluşması – RE360”a destek veren kuruluşlar arasında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yanı sıra Alp Alkaş Perakende ve Gayrimenkul Merkezi, AYD, ÇEBDİK, GISP,GKL, GYODER, FIBACI TURKEY, İSTANBULSMD, İNDER, TTYD, TRFMA,TürkSMD,ULİ, YASAD gibi kuruluşlar yer alıyor.

4 – 5 Aralık 2018 tarihlerinde FourSeasonsIstanbul at theBosphorus’ta ikincisi düzenlenecek olan RE360’ta kamudan özele, yatırımcıdan hizmet üretenine kadar tüm ilgili kurum ve kuruluşlar bir araya gelecek. Büyük buluşmada göze çarpan en sıcak gelişme; Aralık 2018’deki, RE360’a, MIPIM’in stratejik ortak olarak katılacak olması. Son iki yıldır İstanbul’da düzenlenmesi için büyük uğraş verilen MIPIM’in bu adımla Türkiye ayağı için hazırlıklara başlayacağı öngörülüyor.

Sektör paydaşlarının görüşlerini alarak ilmek ilmek işlenen bu buluşma, sektörün gündemindeki konuları ele alacak. 4 – 5 Aralık’ta gerçekleşecek olan büyük buluşmada ReedExhibitions Avrupa Başkanı Kumsal Bayazıt, Ekonomist – Yazar David McWilliams, JLL Global Araştırma Direktörü Jeremy Kelly, Aremas Gayrimenkul Kurucusu Vedat Arslan, BKI Kurucusu Bahadır Kayan, KreaInvest Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Kodal, Portland Yönetici Direktörü İbrahim İbrahim, SabancıÜniversitesi Öğretim Üyesi, Arama Katılımlı Yönetim Danışmanlığı Kurucu Direktörü Doç. Dr. Oğuz Nuri Babüroğlu yer alıyor.

Aynı zamanda GAD Mimarlık & GAD Vakfı Kurucusu Gökhan Avcıoğlu, The Agency for Development Center Kurucu CEO’su SergeiGeorgievskii, DP Architects Direktörü, Singapur Mimarlar Enstitüsü Üyesi, Singapur Şehir Plancıları Enstitüsü Üyesi HuiMinChan, Sabancı Üniversitesi Finans Kürsü Başkanı Prof. Dr. Özgür Demirtaş, Akademetre Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Halil İbrahim Zeytin, Turkcell Grup Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Kıdemli Müdürü Mustafa Akdoğan, Esas Gayrimenkul CEO’su Kazım Köseoğlu, İnveon Ortağı ve İş Geliştirme Direktörü Moris Kastrove Alkaş Yönetim Kurulu Başkanı ve JLL Türkiye Ülke Başkanı Avi Alkaş konuşmacılarımız arasında yer alıyor.

Geçtiğimiz yıl oldukça bilgilendirici ve katılımcılara yeni bir vizyon kazandırabilecek oturumlar düzenlenen RE360’ta bu yıl sektörün gündemindeki konular ele alınacak.

4 – 5 Aralık’ta gerçekleştirecek olan bu büyük buluşmada, MIPIM’in tepe yöneticisi ReedExhibitions Avrupa Başkanı Kumsal Bayazıt; sektör için küresel fırsatlara dikkat çekecek.
Ardından Ekonomist David McWilliams “Dünyaya Ekonomik Bakış” konusunu ele alırken, JLL Global Araştırma Direktörü Jeremy Kelly şehirlerin aşırı rekabetinin, gayrimenkul sektörüne hangifırsatları sunduğunu aktaracak.

Aremas Gayrimenkul Kurucusu Vedat Arslan, “Konutta Şartlar Değişti, Pazar Değişti, Çözüm Değişti!” sunumu ile konut satışlarında, içinde bulunduğumuz ekonomik gelişmeler dolayısıyla yaşanan daralma ile sektöre yaşanan sorunları ele alacak.

BKI Kurucusu Bahadır Kayan moderatörlüğünde, KreaInvest Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Kodal, ING Media Yönetim Kurulu Başkanı AnthonyDanaher, Hergüner Bilgen Özeke Hukuk Bürosu Gayrimenkul Bölüm Lideri Serkan Gül’ün sunumuyla “Yabancı Yatırımcı Ne İster?” adlı oturumda yabancı yatırım çekmekte istediğimiz düzeyi ve ivmeyi yakalamak için ipuçları, altın değerinde öneriler sunulacak.

Aralarında Heathrow ve Dubai Havaalanlarının da yer aldığı büyük projelerin ve markaların Danışmanı Portland Yönetici Direktörü İbrahim İbrahim ise müşterinin değişen dünyasını RE360 sahnesine taşıyacak.

Tüm bu zengin oturumların yanı sıra, Sabancı Üniversitesi Doç. Dr. Oğuz Nuri Babüroğlu moderatörlüğünde,AND Anadolu Gayrimenkul Yatırımları Genel Müdürü Ali Baki Usta, Kentsel Strateji Kurucu Ortağı Ali Faruk Göksu, Peker Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Berra Doğaner, PwC Türkiye Gayrimenkul Sektörü Lideri GYODER ve ULI Türkiye İcra Kurulu Üyesi Ersun Bayraktaroğlu, Omurga CapitalPartners Emlak Yatırımları Direktörü İlhami Akkum, Epos Gayrimenkul Yönetici Ortak, GYODER ve ULI Türkiye İcra Kurulu Üyesi Neşecan Çekici, Pamir &Soyuer Kurucu Ortağı FiruzSoyuer, İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Hukuk Müşavirliği & İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü Grup Başkanı Pınar Ersin Kollu, Akzirve Gayrimenkul CEO’su ve ULI Türkiye Başkanı Zafer Baysal Sektör gündeminden kamu ve özel sektör bir araya gelecek yeni gelişmeler, yeni mevzuat ele alınacak.

“Gayrimenkul Sektöründe Türkiye – Rusya İşbirlikleri” sunumu ile Rusya ile ticaret ve yatırımı geliştirmek üzere öngörüler ve öneriler ele alınacak.

Yaratıcı Bir Metropol, Ayrıntı Dolu Bir Şehir 1000 yaşını kutlamaya hazırlanan Moskova’nın dönüşümünü GAD Mimarlık & GAD Vakfı Kurucusu Gökhan Avcıoğlu, The Agency for Development Center Kurucu CEO’su SergeiGeorgievskiimercek altına alacak.

“Tasarım Şehri İstanbul” sunumu ile İstanbul’un yaratıcı kapasitesini ve kültürel zenginliğini oluşturan oyuncular, sektörden isimler konuyu derinlemesine ele alacak ve yol haritası bu panelde konuşulacak.
DP Architects Direktörü, Singapur Mimarlar Enstitüsü Üyesi ve Singapur Şehir Plancıları Enstitüsü Üyesi HuiMinChan’in “Sürdürülebilir, Yaşanılabilir, Akıllı – Singapur’dan Dersler” adlı oturumunda Singapur sürdürülebilir ve yaşanabilir şehir hedefine nasıl ulaştı? Kamu ve özel sektörün işbirliği nasıl katkı sağladı? gibi sorulara cevap verecek.

Sabancı Üniversitesi Finans Kürsü Başkanı Prof. Dr. Özgür Demirtaş, “Ekonomi, Teknoloji, Öncesi, Sonrası ve Şimdisi” konulu başlığıyla ekonomideki güncel gelişmeler, Dünya’daki değişim, Nereden nereye gidiyoruz, doğru rota için neler yapmamız gerekiyor? başlıklıkonuları ele alacak.
Akademetre Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Halil İbrahim Zeytin, “Müşteri Segmentasyonu, Sektöre Özel Bir Araştırma!” konulu başlığıyla yeni ve taktik açılımlar sağlayabilecek bir müşteri stratejisi oluşturmanın detaylarını paylaşacak.

“Dijitalleşme, Gayrimenkul Sektöründe İş Yapma Şekillerini Nasıl Etkileyecek?” oturumunda sektörün “büyük veriyi” nasıl kullanacağı, yatırımdan müşteri beklentilerine teknolojiye uyum sağlayacak yaklaşımlarla neler kazanacağı ve gayrimenkulün strateji maddeleri ele alınacak.

Turkcell Grup, Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi Kıdemli Müdür Mustafa Akdoğanmoderatörlüğünde, Esas Gayrimenkul’ün CEO’su Kazım Köseoğlu ve İnveon Ortağı, İş Geliştirme Direktörü Moris Kastro “Yarından Sonra: Gayrimenkul Sektörü Dijital Dönüşümün Neresinde?” sunumu ile kafalardaki soruları aydınlatacak bir oturum gerçekleştirecek.
Alkaş Yönetim Kurulu Başkanı ve JLL Türkiye Ülke Başkanı Avi Alkaş’ın moderatörlüğünde, sektörün önde gelenleri gündemi ve fırsatları konuşacak.

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2018, 11:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER