Araştırmacı gazeteci Uğur Mumcu katledilmesinin 31. yılında İstanbul'un Beylikdüzü ilçesinde anıldı.İSTANBUL (İGFA) - Beylikdüzü Belediyesi’nin düzenlediği 31.Adalet ve Demokrasi Haftası etkinlikleri,katledilmesinin 31. yıl dönümünde araştırmacı gazeteci Uğur Mumcu’nun anıldığı etkinlikle başladı.

Rüsumat'ı 350 bin kişi ziyaret etti Rüsumat'ı 350 bin kişi ziyaret etti

Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi Hanımeli sergi alanında öldürülen gazetecilere itafen 31 Ocak tarihine kadar ziyaretçiye açık olacak ‘Umudun Aydınlık Yüzleri’ sergisi de açıldı.

Etkinlikler kapsamında ayrıca Beylikdüzü Fatih Sultan Mehmet Kültür ve Sanat Merkezi Rasim Öztekin Sahnesi’nde “Türkülerle Ozanlarımızı Anma Konseri” düzenlendi.

Şef Mehmet Boyraz yönetimindeki Beylikdüzü Halk Müziği Topluluğu üyeleri 2 saate yakın sahnede kalarak sevilen türküleri seslendirdi.

31.Adalet ve Demokrasi Haftası etkinlikleri hafta boyunca devam edecek.28 Ocak Pazar günü saat 19.30’da BAKSM Fuaye Alanında Neyzen Tevfik’i anma etkinliği, 31 Ocak Çarşamba günü saat 20.30’da ise BAKSM Beylikdüzü Sahnesi’nde “Şiirleriyle Yaşayanlar Konseri” düzenlenecek.

Kaynak: igf