İşte yürek yakan depremin bilançosu İşte yürek yakan depremin bilançosu

TOPLU KONUT - \'Jet Fadıl\' lakaplı Fadıl Akgündüz,  \"Caprice Gold ve Caprice Maldivler projelerinde 349 kişiyi dolandırdığı\" iddiasıyla yargılandığı İstanbul 1. Ağır Ceza Mahkemesi\'ndeki duruşması öncesi fena ile tekmelendi. Tutuksuz yargılanan Akgündüz\'ün avukatı Av. Dursun Özkök, mahkemede, müvekkilinin duruşma öncesi saldırıya maruz kaldığını ve hastaneye sevk edildiği için bu celsede hazır olmadığını söyledi. 

Hala business uçuyor\'

Duruçmaya katılab müştekilerden İsmail Ergün, 2015\'de Maldivler\'den 204 bin lira karşılığında bir devre mülk satın aldığını ve kira bedeli almadığını belirterek, \"Tapum verilmedi, zararım giderilmedi. Fadıl Akgündüz business uçuyor, hala 5 yıldızlı otellerde kalıyor, elini kolunu sallayarak geziyor. Tutuklanmasını talep ediyorum\" dedi.

Diğer müştekiler ve avukatlar, şikayetçi olduklarını belirttikleri Akgündüz\'ün tutuklanmasını ve mal varlıklarına tedbir konulmasını talep ettiler.

Ancak, mahkeme heyeti, Fadıl Akgündüz\'ün de aralarında bulunduğu tutuksuz sanıkların tutuklanması ve mal varlıklarına tedbir konulmasına ilişkin talepleri reddetti. 

Müşteki ifadelerinin tamamlanmasının ardından bilirkişi raporu aldırılmasına hükmeden heyet, duruşmayı erteledi.

Arka kapıdan girdi ama!

Fadıl Akgündüz\'ün, duruşmaya katılmak için Çağlayan\'daki İstanbul Adalet Sarayı\'na geldiği, müştekilerle bir araya gelmemek için ayrı bir kapıdan duruşma salonuna giriş yaptığı sırada, bir kişinin tekmeli saldırısı sonucu yere düştüğü ve aldığı darbe nedeniyle hastaneyekaldırıldığı belirlendi.

www.toplukonutemlak.com