TK EMLAK TV

Biliyoruz ki Dünya’da eşi benzeri olmayan muhteşem oluşumlar mevcut ve herkesin görsel zevki bu konuda değişkenlik gösterebilir.

Bu yüzden Genel Turist taleplerini göz önünde bulundurarak bir liste oluşturmaya çalıştık. O halde lafı daha fazla uzatmadan sizler için hazırladığımız bu efsane listeye daha yakından bir göz atalım.

1. Carlsbad Mağarası – New Mexico

2. Peri Bacaları – Kapadokya

Ülkemizin en önemli turistik cazibe merkezlerinden bir tanesi Kapadokya’dır. Bölgede bulunan Peri bacaları, insanların doğallık karşısında hayran kalmasını sağlar.

Erciyes, Güllü Dağ ve Hasan Dağı’ndan püsküren lavların oluşturduğu bölgede doğal oluşumların yanı sıra dini anlamda da çok özel yapılar olduğundan söz etmek gerekmektedir.

3. Petra Antik Kenti – Ürdün

Petra Antik Kenti, dünyanın en önemli tarihi kalıntılarından bir tanesidir. 1812 yılında keşfedilene kadar insanlığın haberdar olmadığı bu kentin en ilgi çekici yanı rengarenk bir yapıya sahip olmasıdır.

Sarı, turuncu, kırmızı ve pembenin bir araya gelmesiyle oluşan harika tonları sayesinde Petra Antik Kenti ilgi çekici bir yer olmayı başarır.