Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün öncülüğünde 2013 yılından bu yana sürdürülen “Haydi Kadınlar Manisa’ya Projesi” kapsamında Selendili kadınlar Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından ağırlandı.MANİSA (İGFA) - Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün öncülüğünde başlatılan ve Manisa’nın ilçelerinde yaşayan kadınların Manisa’nın tarihi, doğal ve turistik güzelliklerini görme fırsatı buldukları ‘Haydi Kadınlar Manisa’ya Projesi’ devam ediyor.

Proje kapsamında Selendi’de yaşayan 94 kadın, Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin misafiri olarak Manisa’yı daha yakından tanıma fırsatı buldu. Şehzadeler ilçesinde bulunan Masal Park’ta Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Nursel Ustamehmetoğlu, Daire Başkanları Fırat Özcan, Onur Pabuççuoğlu, Sibel Alkın Kedersiz ile Soyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı yetkilileri ve rehber tarafından karşılanan Selendili kadınlar, ilk olarak Masal Park’ı gezdi. Ardından Tıp Tarihi Müzesi ile Sultan Camii’ni gezen kadınlar, akabinde Mimar Sinan’ın Manisa’daki tek eseri olan Muradiye Camii’ni ziyaret etti.

Anahtarları Başkan Seçer teslim etti Anahtarları Başkan Seçer teslim etti

Mevlevihane ve Hanımlar Çay Bahçesi ziyaretlerinin ardından öğle yemeğinde ağırlanan kadınlar öğleden sonra da gezi programına devam ettiler. Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından şehre kazandırılan Çanakkale Şehitler Anıtı ve Atatürk Sergi Salonu, Atatürk Gençlik Merkezi ve Atatürk Kent Parkı’nı da gezen Selendili kadınlar, Manisa’ya hayran kaldı. Kadınlar, kendilerini Manisa’da konuk eden Manisa Büyükşehir Belediyesine ve Başkan Cengiz Ergün’e teşekkür ettiler.

“Haydi, Kadınlar Manisa’ya” Projesi kapsamında Selendili kadınlar çocukları ile geldi. Ara tatil olduğu için anneleri ile projeye katılan çocuklar Manisa Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanı Fırat Özcan tarafından çocuklara karne hediyesi verildi. Hediyeleri alan çocuklar Manisa Büyükşehir Belediyesi Çengiz Ergün’e ve daire başkanına teşekkürlerini ettiler.

Kaynak: igf