banner18

banner17

Elazığ TOKİ projesindeki 363 konut sahiplerini buldu!

Elazığ’da Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından inşaat çalışmaları devam eden 363 konutun sahiplerinin belirlenmesi için kura çekildi. Kura çekiminde ev sahibi olmaya hak kazananlar, sevinç yaşadılar. 

Elazığ TOKİ projesindeki 363 konut sahiplerini buldu!

TOKİ’nin, Elazığ Bizmişen Aşağı Holpenk Mahallesinde alt gelir grubu ve sosyal konut uygulaması kapsamında inşa edilen 363 konuta bin 413 başvurusu geldi. 

Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre  hak sahiplerinin belirlenmesi için 2. noter huzurunda Yakup Kılıç Spor Salonu’nda kura çekimi gerçekleştirildi. Salonun tamamen dolduğu kurada ev sahibi olmaya hak kazananlar büyük sevinç yaşadı.

65 yaşındaki 4 çocuk annesi Fatma Çuğ ise, “3’üncü seferdir giriyordum. Ne köyde evim var ne de burada var. Bir kuru canım birde maaşım var. Çok sevindim. Allah herkese böyle bir mutluluk versin” dedi. 

5 defadır yazıldığını fakat çıkmadığını ifade eden Muharrem Eröz, “Demek ki şans bize gülmüyor. Takdiri ilahi. Devlet hakikaten büyük işler yaptı. Herkesin yazılmasını isteriz. Ama olmayınca olmuyor. 40 senedir evimiz yok.5 defada yazılıyoruz ama hiç çıkmadı. Ama yaptıkları hizmet çok güzel” şeklinde açıklama yaptı. 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER