banner18

banner17

Örnektepe Sütlüce kentsel dönüşümünde son durum!

14 milyon 959 bin metrekarelik arsa alanına sahip olan Örnektepe Sütlüce 1. etapta konut, ticaret, cami ve kültür evi inşa edilecek. Peki, Örnektepe Sütlüce kentsel dönüşümünde son durum ne?

Örnektepe Sütlüce kentsel dönüşümünde son durum!

Beyoğlu İlçesi Örnektepe ve Sütlüce Mahalleleri sınırları içerisinde yer alan  ve 2751, 3256, 3258, 3259 ve 3260 sayılı adaları kapsayan bölge, 24 Eylül 2012 tarih 2012/3786 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile 6306 Sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun uyarınca “Riskli Alan” ilan edilmişti. 

Söz konusu bu alana ilişkin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı 6 Şubat 2015 tarih 924 sayılı Yetkilendirme olur’u ile Belediye Başkanlığımızı uygulama yapma hususunda yetkilendirildi. 

Oanylanan proje kapsamında Beyoğlu İlçesi Örnektepe ve Sütlüce Mahalleleri Riskli Alan’a İlişkin hazırlanan Revizyon Uygulama İmar Planı doğrultusunda kentsel tasarım projesi hazırlandı ve çalışmalar hızlandırıldı. 

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ile Beyoğlu Belediye Başkanlığı arasında 2015 Haziran'da imzalanan “İstanbul İli, Beyoğlu İlçesi Sütlüce ve Örnektepe Mahallesi 1. Etap Kentsel Yenileme  ( Riskli Alan ) Projesine İlişkin Protokol Taslağı’ ile ‘İstanbul ili Beyoğlu İlçesi 397 adet Konut (+3KD), 16 Dükkan , 1 adet Dini Tesis ve otopark inşaatı ile altyapı ve çevre düzenlemesi’ yapım işi  TOKİ  tarafından yapılıyor. 

14 milyon 959 bin metrekarelik arsa alanına sahip olan Örnektepe Sütlüce 1. etapta konut, ticaret, cami ve kültür evi inşa edilecek. Yıkımların tamamlandığı Örnektepe - Sütlüce kentsel dönüşüm projesi kapsamında yeniden inşa süreci başladı. Örnektepe - Sütlüce dönüşümünde anlaşılan hak maliklerine kat irtifaklı tapular inşaat sürecinde birinci katların çıkılmasından sonra verilecek. 

Örnektepe Sütlüce böyle olacak!

 

Öznur YASLI /

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER