banner18

banner17

TOKİ'den Elazığ’da emeklilere özel 665 konut!

TOKİ tarafından Elazığ’ın Merkez İlçesi, Bizmişen-Aşağı Holpenk Mahallesi’nde “Emekliye İkinci Bahar” projesi kapsamında inşa edilecek 665 konutun ihalesi dün yapıldı...

TOKİ'den Elazığ’da emeklilere özel 665 konut!

TOPLU KONUT - Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Elazığ’ın Merkez İlçesi, Bizmişen-Aşağı Holpenk Mahallesi’nde “Emekliye İkinci Bahar” projesi kapsamında inşa edilecek 665 konutun ihalesi gerçekleşti.

Dün yapılan ihale kapsamında ayrıca altyapı ve çevre düzenlemesi işine de yer verildi.

TOKİ'nin Elazığ Bizmişen-Aşağı Holpenk Mahallesi projesinde zemin+4 katlı olarak inşa edilecek konutların 566’sı 2 oda 1 salon ve 99’u ise 3 oda 1 salon olacak. 

Geleneksel mimarinin modern mimariyle sentezlendiği projede ahşap görünümlü kaplamalar, zemin kat seviyesinde taş kaplamalar, söveler, geniş pencere ve balkonlar kullanılacak.

8 Haziran 2018 tarihinde gerçekleştirilecek 700 konut ihalesi ile birlikte “Emekliye İkinci Bahar” projesi genelinde konut sayısı 1.365’e ulaşacak.

Projeyle parkı, peyzajı, spor ve oyun alanları ile şehre değer katacak güvenli, modern yeni bir cazibe merkezi oluşturulması hedeflendi.

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2018, 15:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER