banner18

banner17

TOKİ Kayaşehir'e bir haftada 8 bin başvuru geldi!

TOKİ tarafından İstanbul Kayaşehir'de satışa sunulan 605 konuta bir haftada 8 bin başvuru geldi. Projede başvurular 11 Nisan'da sona eriyor. Konutların kura çekimi ise 25 Nisan'da yapılacak...

TOKİ Kayaşehir'e bir haftada 8 bin başvuru geldi!

TOPLU KONUT - Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından İstanbul Kayaşehir'de satışa sunulan 605 konuta bir hafta içinde 8 bin başvuru geldi. 

TOKİ Başkanı Ergün Turan, Kayaşehir'de orta gelirli vatandaşlar için ürettikleri 605 konuta olan ilginin, sektörün temsilcileri açısından belirleyici ve yönlendirici olacağını söyledi. Turan sözlerine şu şekilde devam etti; "İstanbul Kayaşehir'de orta gelir katmanı için satışa sunduğumuz 605 sosyal konutumuza, müracaatların başladığı ilk bir haftada yaklaşık 8 bin başvuru geldi. Vatandaşlarımızın gösterdiği bu ilgi sektörümüzün önümüzdeki dönemde daha da büyüyeceğinin göstergesidir." 

Ergün Turan, vatandaşların kira öder gibi hatta daha düşük bir bedelle konut sahibi olabildiğini söyledi. Turan, "Konut talebinde bir azalma yok tam tersine Türkiye'nin her yerinde 5-10 katı taleple karşılaşıyoruz. Bir yerde 300 konut yapıyorsak 3 bin talep geliyor." dedi. 

Son gün 11 Nisan

TOKİ Kayaşehir projesinde son başvuru günü 11 Nisan. Konutların kura çekimi ise 25 Nisan'da yapılacak.

Fiyatlar 160 bin liradan başlıyor

TOKİ Kayaşehir projesinde daire fiyatları 160 bin liradan başlıyor. Turan, "Konutlarımızın taksitleri 677 liradan başlıyor. Konutlarımızın satış işlemleri yüzde 25 peşinat bedeli, 120 ay vade ve yüzde 40 peşinat bedeli ile 144 ay vade seçenekleri ile gerçekleştirilecek. Konutlarımız görmek isteyen vatandaşlarımız gelip numune daireleri de gezerek tanıtım ofisimizden bizden bilgi alabilirler." dedi. 

"Konut sahibi olmama şartı var" 

Kayaşehir projesinin bir sosyal konut projesi olduğunu ancak orta gelir grubuna hitap ettiğini ifade eden Turan, "Yine de konut sahibi olmama şartımız var. Diğer şartlarımız ise Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı, İstanbulda en geç 30 Nisan 2016 tarihinden itibaren kesintisiz ikamet ediyor olmak ve 18 yaşını doldurmuş olmaktır. Ayrıca, başvuru sahipleri satışa sunduğumuz projeler kapsamında yer alan konut tiplerinden sadece birisi için başvuru yapabileceklerdir.

Vatandaşlarımız konut sahibi olduklarında 2 yıl bu konutları satamaz, devredemezler. Çünkü bizim önceliğimiz konutu alıp kullanacak vatandaşlarımız, yani onu alıp ondan kar edecek vatandaşlar değil. Amacımız evi olmayan vatandaşlarımız ev sahibi yapmaktır."  dedi. 

5 bin lira olarak yatırılan başvuru bedeli 2 Mayıs'ta konut sahibi olamayan vatandaşlara iade edilecek.

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2018, 17:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER