TOPLU KONUT - Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan görevden alındı. 

Resmi Gazete\'de yer alan Cumhurbaşkanlığı kararı ile görevden alınan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan\'ın yerine Adil Karaismailoğlu\'nun atandı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan\'ın görevden alınması ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı.

Eski Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, en son Kanal İstanbul ihalesi ile ilgili olarak gündeme gelmiş, \"Millet can derdinde, Hükümet Kanal İstanbul derdinde\" şeklinde yoğun eleştirilerin hedefi olmuştu.

KORONAVİRÜSÜN GÖLGESİNDE MASKELİ İHALE!

Eski Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan\'ın en son işi, tartışmalı Kanal İstanbul projesi kapsamında yapılacak işler için ihale sürecini başlatması oldu.

Bakanlık, projenin etki alanında kalan Başakşehir\'deki tarihi Odabaşı ve Arnavutköy\'deki tarihi Dursunköy köprülerinin taşınması için ihale tarihini 26 Mart 2020 olarak belirledi.

Tarih, mart ayının başında kamuoyuna duyuruldu. Ancak daha sonra tüm dünyayı sarsan corona virüsü salgını Türkiye\'ye de sıçradı ve bir dizi kısıtlayıcı önlem alındı.

Okullar kapandı, sınavlar, duruşmalar ertelendi ancak Kanal İstanbul güzergahındaki iki tarihi köprüyü taşıma işi için açılan ihale iptal edilmedi.

26 Mart günü maskeli ve eldivenli  ihale komisyonu üyeleri tarafından ihale yapıldı.

Tahmini bedeli 566 bin TL olan ve 4 teklifin sunulduğu ihalenin sonucunun açıklanması beklenirken bakan Turhan görevden alındı.

26 Mart günü gerçekleştirilen ve kamuyonun tepkisini çeken ihaleden bir gün sonra 27 Mart 2020 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan’ın görevden alındığının duyurulması dikkat çekti.

Sent Antuan Kilisesi satışa çıkarıldı! Sent Antuan Kilisesi satışa çıkarıldı!

Ani bir kararla Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı görevine getirilen Adil Karaismailoğlu\'nun hayatı hakkında birçok detay merak ediliyor. Peki Adil Karaismailoğlu kim ve nereli?

İşte hayatına dair detaylar...

Yeni Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu kimdir? 

1969 Trabzon doğumlu olan Adil Karaismailoğlu, Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makina Mühendisi mezunu.

Yüksek lisansını, Bahçeşehir Üniversitesi Kentsel Sistemler ve Ulaştırma Yönetimi programında tamamladı.

1995 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü\'nde ilk görevine başladı.

1998 yılında İETT Genel Müdürlüğü\'ne geçti. İETT’nin çeşitli birimlerinde mühendis ve yönetici olarak görev yaptı.

2002 yılından itibaren İBB Trafik Müdürlüğü\'nde trafik kontrol merkezi, sinyalizasyon, akıllı trafik sistemlerinden sorumlu Müdür Yardımcısı olarak görev yaparken 16 Kasım 2009 tarihinde Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü\'ne atandı.

23 Temmuz 2014 tarihinde Ulaşım Daire Başkanlığı görevine getirildi.

Karaismailoğlu, Temmuz 2016’da Başbakanlık Toplu Konut İdaresi’nde (TOKİ) İstanbul Emlak Dairesi Başkanlığı, Nisan 2018 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Genel Sekreter Yardımcılığı görevine getirildi.

Eylül 2019\'da ise Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yayınlanan kararname ile Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcılığı\'na atandı.

51 yaşındaki İsmail Karaismailoğlu evli ve iki çocuk babasıdır.

www.toplukonutemlak.com

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2020, 13:08