banner18

banner17

Dikimevi arazisine en yüksek teklif Astaş’tan

Dikimevi arazisine en yüksek teklif Astaş’tan

TOPLU KONUT - Beşiktaş’ta  Jandarma Dikimevi olarak bilinen askeri  arazinin ihalesi Ataşehir’de bulunan Emlak Konut Genel Müdürlüğü binasında yapıldı. İhaleye  katılan tek firma olan ASTAŞ  Gayrimenkul Yatırım ve Turizm A.Ş., satışın belirlenen 472 milyon TL muhammen bedel üzerinden yapılmasını talep etti.

Satışa komisyon karar verecek. Satış kararı verilmesinin ardından sonucun Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na bildirilmesi bekleniyor.

Jandarma Genel Komutanlığı ile TOKİ arasında imzalanan protokolle daha önce TOKİ’ye devredilen arazi, Beşiktaş Barbaros Bulvarındaki Jandarma Dikimevi’ni kapsıyor.

Üzerinde atıl binaların da bulunduğu arsa için imar planı değişiklikleri yapıldı. Arazide 17 Bin 500 metrekare konut alanı, 12 bin 260 metrekare donatı alanı planlanıyor.

Mecidiye Mahallesi’nde yer alan toplam 29 bin 760 metrekarelik 16 ayrı parseldeki arsalar, İstanbul’un ünlü arazileri arasında yer alıyor.

Emlak Konut dün Beşiktaş arsasının yanı sıra Atatürk Havalimanı’na komşu polis okulu arazisiyle Kayabaşı ve İkitelli arsalarını da satışa sundu ancak teklif veren olmadı. Şükrü Balcı Polis Eğitim Merkezi arazisi olarak bilinen alanın muhammen bedeli 584 milyon liraydı.

Emlak Konut bu arsayı daha önce 2 kez arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı usulü ile satışa çıkarmış ancak arsa satılmamıştı. İhaledeki Kayabaşı arsanın değeri 92 milyon, İkitelli arsalarından birinin değeri 207, diğerinin 60 milyon olarak açıklanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2018, 18:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER