banner18

banner17

Eston Şehir Koru’nun örnek daireleri çok beğenildi!

Polatyol tarafından Bahçeşehir'de hayata geçirilen Eston Şehir Koru projesinin örnek daireleri çok beğenildi...

Eston Şehir Koru’nun örnek daireleri çok beğenildi!

TOPLU KONUT - Bahçeşehir'de hayata geçirilen Eston Şehir Koru projesinin örnek daireleri görücüye çıktı. Mimar Jale Kulin tarafından dünyada gelişen kullanım trendleri ile paralel bir tarzda tasarlanan “Koru Daireler” çok beğenildi. Eston Şehir Koru projesinin yeşille iç içe konseptini yansıtan “Garden dubleks” ve “3+1” tipindeki örnek daireler tam not aldı.

"Eston Şehir Koru projemizde ikinci faz satışlara başlıyoruz." diyen Polatyol Yönetim Kurulu Üyesi Celaleddin Polat, "Kasım ayında 1090 birimin 350 birimini satışa çıkarmıştık. Büyük bölümü satıldı. İyi projenin her zaman kazanacağına inanıyoruz. İyi proje üretiyoruz. Bugüne kadar bu anlayışla çok başarılı olduk. Eston Şehir Koru’da da bu başarıyı yakalayacağımızdan hiç şüphe duymuyoruz" dedi. 

Bahçe ve yeşillik içinde yaşamı tercih edenler için

Ünlü Mimar Jale Kulin, örnek dairelere iki farklı konseptte yaklaştıklarını belirterek tasarım detaylarını şöyle anlattı:

“Garden Dublex”, bahçe ilişkisi içinde içerisi ve dışarısının, doğada birleşme noktasında tasarlandı. Önümüzdeki senelerde iyice ağırlık kazanacak çin motifli duvar kağıdı, pastel renkler, içeriye bir dinamizm ve bireysellik katıyor. Mekânı daha net olarak kullanabilmek amacı ile burada duvardan duvara tasarladığımız ünite, kitaplık ve büfe, örtü dolabı ihtiyaçlarını da karşılıyor. Çocuk yatak odaları bağımsız mobilyalar ile maksimum yaşam boşlukları bırakacak şekilde düşünüldü. Ebeveyn yatak odasında uyku ve dolap alanları ayrıldı. Geniş pencereler ayna kullanımı ile odalara daha da katkı sağlayacak şekilde kullanıldı.

3+1 daire daha sade renklerde, dömi-klasik bir espride - yine bu daire de, dünyada gelişen kullanım trendleri ile paralel olarak düşünüldü. Masa bir banket oturma ile desteklenerek mekana daha fazla kullanım alanı sağlıyor. Televizyon salondaki tek odak olmaktan çıkmış vaziyette… Dekorasyon ve işlevsellik bir arada düşünüldü. Bu bağlamda salonda son derece rahatlık ile 8 /10 kişiyi sıkışmadan oturtacak alan yaratıldı. Çocuk odaları asimetrik düzende planlandı. Ebeveynde ise biraz daha klasik dokunuşlar ile yine yatak ve soyunma bölümlerini ayırarak ilerlendi.”

Web: http://estonsehir.com/

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2018, 20:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER