banner18

banner17

İşte Sevilen Yüzlerin En Çok Ev Satın Aldığı 5 Semt

Tarihi Nişantaşı apartmanlarından Kemerburgaz villalarına, birçok ünlü isim kişiliklerine ve yaşam tarzlarına uygun semtlerden ev almayı tercih ediyor. Bu yazımızda ünlüler arasında en popüler olan 5 semti derledik.

İşte Sevilen Yüzlerin En Çok Ev Satın Aldığı 5 Semt

TOPLU KONUT - www.toplukonutemlak.com

nurgül yeşilçayın yatırımları

Tarihi Nişantaşı apartmanlarından Kemerburgaz villalarına, birçok ünlü isim kişiliklerine ve yaşam tarzlarına uygun semtlerden ev almayı tercih ediyor. Bu yazımızda ünlüler arasında en popüler olan 5 semti derledik.

1. Nişantaşı

demet akalının yatırımları

İsmini Osmanlı zamanında okçuların talimlerini yaptıkları dikil taşlardan alan Nişantaşı, şüphesiz İstanbul’un en gözde semtlerinden biri. Keyifli apartmanları, kendi kimliğine sahip sokakları ve canlı kent hayatı bu semti ünlüler için de cazibeli hale getiriyor. Berrak Tüzünataç, Gülse Birsel ve Ece Sükan gibi Türkiye’nin en beğenilen isimleri yaşamak için Nişantaşı‘nı tercih ediyor ve dolayısıyla boş zamanlarında Nişantaşı sokaklarında gezerken sıkça görülüyor. Bu isimlerin yanı sıra Semiramis Pekkan ve Demet Akalın gibi isimlerin de bu semtte daireleri bulunuyor.

2. Kemerburgaz

tarkanın yatırımları

Hem kuş sesleriyle dolu doğal bir ortamı ve sakinliği, hem de merkeze yakın olmayı öncelik olarak belirleyen ünlülerse Kemerburgaz‘da yaşamayı tercih ediyor. Pınar Dilek ile evliliğinden hemen önce bu semtten bir daire satın alan Tarkan, bu ünlü isimlerden biri. Eski adı Pirgos olan bu semtte bulunan gösterişli villalardan satın almayı tercih eden isimler arasındaysa; Hülya Avşar, Arzum Onan ve Yılmaz Erdoğan gibi ünlüler de bulunuyor.

3. Cihangir

kenan imirzalıoğlunun evi

Son yıllarda sanatın merkezi haline gelen Cihangir, özellikle alternatif ve hareketli bir yaşamı seven ünlülerin tercihi. Yabancı sakinlerinin de katkılarıyla çeşitli kültürlerin harmanlandığı bu semt, hem eşsiz mimarisi hem de nefes kesici manzarasıyla İstanbul’un en özgün semtlerinden biri. Cihangir’i özellikle yatırım yapmak için tercih eden ünlü isimlerden birisi Sinan Çetin: Birçok ünlü isim Çetin’in kiracısı konumunda. Ünlü yönetmenin yanı sıra Cihangir’i tercih eden isimler arasında oyuncu Kenan İmirzalıoğlu, Şener Şen ve Türk rock müziğinin önemli ismi Teoman da yer alıyor.

4. Bebek

nurgül yeşilçayın yatırımları

Beşiktaş ilçesine bağlı olan Bebek, asayişi sağlamak adına bu semte Fatih Sultan Mehmet tarafından tayin edilen Bebek Çelebi’den alıyor. Türk Sanat Müziğinin unutulmaz ismi Muazzez Ersoy ve başarılı oyuncu Pınar Altuğ’un bu semtte evleri bulunuyor. Ayrıca Rumelihisarı ile Arnavutköy arasında kalan bu semtin eşsiz güzellikteki sahilinde gezerken, Nurgül Yeşilçay ve Burçin Terzioğlu gibi isimlere de rastlamanız mümkün.

5. Etiler

orhan gencebayın yatırımları

İstanbul’un en merkezi ve ünlülerin evini almak için en çok tercih ettiği diğer semtlerden biriyse Etiler. Müziğin usta isimlerinden Orhan Gencebay’ın bu semtte iki dairesi, bir de villası olduğu biliniyor. Her ne kadar merkezi ve hareketli olsa da ara sokaklarının sakin ve huzurlu olduğu bu semt, Seda Sayın, Emre Kınay ve Ferhat Göçer tarafından da tercih ediliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER