banner18

banner17

Birevim Başkanı’ndan güven endeksi yorumu

Birevim Başkanı’ndan güven endeksi yorumu

TOPLU KONUT - Önemli çalışmalarıyla kısa sürede adını duyuran Birevim Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çiftçi, TÜİK tarafından açıklanan güven endeksi ile ilgili açıklamalarda bulundu. Çiftçi, diğer sektörlere bakıldığında 2019 yılının olumlu yönde ilerlediğini söyledi. Ayrıca önümüzdeki dönemde aynı iyileştirmelerin inşaat sektörü içinde geçerli olacağını belirtti.

Yazılı olarak yapılan açıklamada tüketicilerin güven endeksine dair verilerin doğru kullanacağı da kaydedildi. Bununla birlikte tüm sektörlerde bir artış söz konusu olmasına karşın inşaat özelinde Tüketici Güven Endeksi’nin %0,2 oranında azalmasını değerlendirdiklerinin altını çizdi. Gelişmelere paralel olarak daha hızlı bir şekilde çalışmaların sürdüğü de açıklandı. Buna ilave olarak ise firma açıklamasında daha olumlu bir yönde gelişmelerin kaydedileceği vurgulandı. Düşüşe dair yapılabileceklerin ivedilikle yerine getirilmesi de istendi. Özellikle yaz aylarında artışlar olması söz konusu iken Birevim Yönetim Kurulu Başkanı Çiftçi ’de aynı yönde görüştü olduğunu bu yazılı açıklamayla kamuoyuyla paylaştı.

Bizzat Başkan Murat Çiftçi ’nin değerlendirmeleri paylaşılırken hali hazırda mevcut inşaat sistemleri de eleştirildi. Mutlaka sistem değişikliğine ihtiyaç duyulduğunu sözlerine ekleyen Çiftçi, süreçlerin tüketiciye çok daha fazla güven vermesi gerektiğini de aktardı. Var olan sistemden dolayı tüketicilerin istemedikleri bir evi almak zorunda kaldığı görüşünün paylaşıldığında açıklamada Birevim projesine ilişkin bilgiler verildi. Türkiye’nin her tarafında var olan şubeler aracılığıyla hizmetlerin aktarıldığı yazılı açıklamada inşaat sektörünün ülke için lokomotif konumda bulunduğu da hatırlatıldı. İlerleyen aylarda Tüketici Güven Endeksi ’nde belirtildiği gibi bir iyileştirmenin olup olmayacağı ise şimdiden merak konusu.

www.toplukonutemlak.com

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2019, 19:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER